fbpx Kolejkoland - magiczny świat kolei w miniaturze

Kolejkoland - Świat Kolei w miniaturze

Wielopoziomowe, krajobrazy górskie z Alpami Szwajcarskimi i wyżynne w skali 1:87, tysiące szczegółów działających na wyobraźnię widzów. Serpentyny torowisk, zjawisko dnia i nocy, wyjątkowe zabudowy z efektami dźwiękowymi i wizualnymi. Wybrane strefy makiety są interaktywne i przystosowane do sterowania kolejkami przez zwiedzających.

Na wystawie prezentujemy kilka wyjątkowych, autorskich makiet zbudowanych w skali 1:87 / H0 / , makiety z klocków LEGO® i kolejkę w skali ogrodowej 1:21 .

Największa z nich, wielopoziomowa makieta z krajobrazem Alpejskim to swoiste dzieło sztuki stworzone przez jednego autora. Jej budowa trwała prawie 10 lat. Niepowtarzalna, górska zabudowa, wyjątkowe krajobrazy, bajkowe serpentyny torowisk i tysiące szczegółów, do tego liczne punkty świetlne i efekty dźwiękowe, sprawiają, że jest ona ciekawą atrakcją i przez wiele osób uważana za jedną z najpiękniejszych makiet w Europie. Mniejsze makiety wykonane z podobną dokładnością mają charakter wyżynny, prezentują małe osady z towarzyszącymi im zabudowami przemysłowymi w których toczy się codzienne życie mieszkańców. Możecie też zobaczyć małe, ciche miasteczko z pierwszej połowy XX wieku z przyległą do niego zabytkową kopalnią węgla.

Zdjęcie mobilnej makiety kolejowej Świat Kolei Kolejkoland

O makietach

Wielopoziomowe, krajobrazy górskie z Alpami szwajcarskimi i wyżynne w skali 1:87, tysiące szczegółów działających na wyobraźnię widzów. Serpentyny torowisk, zjawisko dnia i nocy, wyjątkowe zabudowy z efektami dźwiękowymi i wizualnymi. Wybrane strefy makiety są interaktywne i przystosowane do sterowania kolejkami przez zwiedzających.

Dowiedz się więcej

Makieta i strefy z kolcków LEGO®

Interaktywna makieta z klocków LEGO® oraz plac zabaw z klockami. Wspaniała, kreatywna zabawa dla dzieci i młodzieży. Możliwość sterowania klockowym pociągiem, uruchamiania stref i budowania konstrukcji z klocków LEGO®.

Dowiedz się więcej

Makieta z kolcków LEGO Kolejkoland

Historia kolejnictwa - zdjęcie

Historia kolejnictwa

Prezentacja historii światowego kolejnictwa na osi czasu od starożytności do czasów współczesnych. Multimedialne prezentacje pokazujące wyjątkowe szlaki, historyczne lokomotywy i najważniejsze osiągnięcia technologiczne. 

Dowiedz się więcej

Kino Kolejkoland

Kinowa kraina Kolejkoland, emisje filmów edukacyjnych oraz bajek ze znanymi, uwielbianymi przez najmłodszych widzów kolejowymi bohaterami.  Filmy prezentowane są bez przerw w godzinach otwarcia.

Dowiedz się więcej

Kino Kolejkoland

Plac zabaw dla najmłodszych miłośników kolei - zdjęcie

Plac zabaw dla najmłodszych

Strefa zabaw z ekologicznymi, drewnianymi kolejowymi zabawkami, przystosowana do jednoczesnej zabawy ok. 30 dzieci. Budowanie tras kolejowych, kreatywna zabawa dla dzieci z przedziału wiekowego 3-8 lat.

Dowiedz się więcej

Miasteczko bezpieczeństwa

Strefa bezpieczeństwa kolejowego, nauka właściwych zachowań na przejściu i przejeździe kolejowym oraz na peronach. Prezentacja roli sygnalizacji świetlnej, zapory i przejścia dla pieszych.

Dowiedz się więcej

Makieta z kolcków LEGO Kolejkoland

Warsztaty Edukacyjne Kolejkoland Zdjęcie

Warsztaty edukacyjne

Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzone przez animatorów. Program dostosowany do grup wiekowych od 3 roku życia, zajęcia trwają 45 minut, udział w warsztatach po uprzedniej rezerwacji terminu. Po warsztatach wspólna zabawa i zwiedzanie.


Dowiedz się więcej

Sklep Kolejkoland

Punkt sprzedaży na dworcu Kolejkoland oraz sklep internetowy. Sprzedaż pamiątek, wydawnictw, zabawek, kolejkowych modeli,  gotowych mini makiet Kolejkoland oraz makiet architektonicznych, krajobrazowych, zabawowych, promocyjnych realizowanych na zamówienie.


Zobacz

Sklep Kolejkoland

Cennik biletów i rozkład jazdy do świata kolejek Kolejkoland

Bilety do nabycia w kasie przy wejściu do Centrum Kolejkoland w godzinach otwarcia wystawy. Oferujemy bilety normalne, ulgowe i dla grup zorganizowanych. Bilet normalny przysługuje osobom dorosłym, bilet ulgowy - opiekunom oraz dzieciom i młodzieży do lat 18 , bilet grupowy dostępny jest dla grup minimum 10 osobowych. Proponujemy również zakup biletów on-line oraz w postaci kart podarunkowych i karnetów na 5 wejść. Sprzedaż biletów grupowych na warsztaty edukacyjne odbywa się po uprzedniej rezerwacji terminów. Nie pracujemy w niedziele niehandlowe.

Konduktor stacji Kolejkoland - zdjęcie
NORMALNY

22zł

ULGOWY

18zł

GRUPOWY

12zł

Godziny otwarcia stacji kolejowej Kolejkoland - zdjęcie

ŚR-PT

15.00-19.00

SOB-ND H.

11.00-19.00

Możesz odwiedzać nas częściej

Polub naszą stronę i wykup karnet na 5 wejść. Za każdym razem nasi pracownicy z przyjemnością zatroszczą sie o Twoje dobre samopoczucie. Relacje z wydarzeń, ciekawe wiadomości, bieżące informacje znajdziesz w zakładce Kolejkoland News oraz w mediach społecznościowych.

Współpracują z nami

Logo Kolejkoland

Stacja zawiadowcza

Kontaktuj się nami przez media społecznościowe oraz skrzynkę mailową. Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu z pracownikami recepcji Kolejkoland czynnej w godzinach otwarcia centrum. Jeśli chcesz możemy wysyłać Ci bieżące informacje, napisz do nas.

Telefon:

+48 733-970-833

E-mail:

biuro@kolejkoland.pl

Stacja zawiadowcza Kolejkolandu - zdjęcie