fbpx Kolejkoland - magiczny świat kolei w miniaturze

Kolejkoland - Świat Kolei w miniaturze

Witajcie w niesamowitym świecie kolejek. Kolejkoland to ponad 350 m2 wspaniałej zabawy i nauki. Na naszej stacji przeżyjecie niezapomniane chwile, a nasze edukacyjne strefy aktywności dla dzieci i dorosłych zabiorą Was w wyjątkową podróż do świata kolei. Zobaczycie zachwycające makiety z serpentynami torowisk, wspaniałe krajobrazy, tysiące szczegółów i ferię świateł.

Niecodzienne wrażenia czekają na Was przy interaktywnej makiecie i strefie zabaw z klocków LEGO®. U nas posterujecie pociągami , zbudujecie swoje kolejowe trasy i przeniesiecie się w czasie poznając historię kolejnictwa. W kinie spotkacie ulubionych bajkowych bohaterów oraz wyruszycie w podróż najciekawszymi szlakami kolejowymi. W miasteczku bezpieczeństwa dowiecie się jak należy bezpiecznie zachować się na przejściu, przejeździe kolejowym i peronie. Po drodze spotkacie też zawiadowcę stacji z minionej epoki.

Na pożegnanie czeka na Was stoisko z kolejkowymi książkami, zabawkami oraz kolejkami. Kolejkoland to wyjątkowe miejsce dla grup zorganizowanych, rodzin, dorosłych i dzieci.

Czekamy na Was, mamy pociąg do zabawy.

Zdjęcie mobilnej makiety kolejowej Świat Kolei Kolejkoland

O makietach

Wielopoziomowe, krajobrazy górskie z Alpami szwajcarskimi i wyżynne w skali 1:87, tysiące szczegółów działających na wyobraźnię widzów. Serpentyny torowisk, zjawisko dnia i nocy, wyjątkowe zabudowy z efektami dźwiękowymi i wizualnymi. Wybrane strefy makiety są interaktywne i przystosowane do sterowania kolejkami przez zwiedzających.

Dowiedz się więcej

Makieta i strefy z kolcków LEGO®

Interaktywna makieta z klocków LEGO® oraz plac zabaw z klockami. Wspaniała, kreatywna zabawa dla dzieci i młodzieży. Możliwość sterowania klockowym pociągiem, uruchamiania stref i budowania konstrukcji z klocków LEGO®.

Dowiedz się więcej

Makieta z kolcków LEGO Kolejkoland

Historia kolejnictwa - zdjęcie

Historia kolejnictwa

Prezentacja historii światowego kolejnictwa na osi czasu od starożytności do czasów współczesnych. Multimedialne prezentacje pokazujące wyjątkowe szlaki, historyczne lokomotywy i najważniejsze osiągnięcia technologiczne. 

Dowiedz się więcej

Kino Kolejkoland

Kinowa kraina Kolejkoland, emisje filmów edukacyjnych oraz bajek ze znanymi, uwielbianymi przez najmłodszych widzów kolejowymi bohaterami.  Filmy prezentowane są bez przerw w godzinach otwarcia.

Dowiedz się więcej

Kino Kolejkoland

Plac zabaw dla najmłodszych miłośników kolei - zdjęcie

Plac zabaw dla najmłodszych

Strefa zabaw z ekologicznymi, drewnianymi kolejowymi zabawkami, przystosowana do jednoczesnej zabawy ok. 30 dzieci. Budowanie tras kolejowych, kreatywna zabawa dla dzieci z przedziału wiekowego 3-8 lat.

Dowiedz się więcej

Miasteczko bezpieczeństwa

Strefa bezpieczeństwa kolejowego, nauka właściwych zachowań na przejściu i przejeździe kolejowym oraz na peronach. Prezentacja roli sygnalizacji świetlnej, zapory i przejścia dla pieszych.

Dowiedz się więcej

Makieta z kolcków LEGO Kolejkoland

Warsztaty Edukacyjne Kolejkoland Zdjęcie

Warsztaty edukacyjne

Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzone przez animatorów. Program dostosowany do grup wiekowych od 3 roku życia, zajęcia trwają 45 minut, udział w warsztatach po uprzedniej rezerwacji terminu. Po warsztatach wspólna zabawa i zwiedzanie.


Dowiedz się więcej

Sklep Kolejkoland

Punkt sprzedaży na dworcu Kolejkoland oraz sklep internetowy. Sprzedaż pamiątek, wydawnictw, zabawek, kolejkowych modeli,  gotowych mini makiet Kolejkoland oraz makiet architektonicznych, krajobrazowych, zabawowych, promocyjnych realizowanych na zamówienie.


Zobacz

Sklep Kolejkoland

Cennik biletów i rozkład jazdy do świata kolejek Kolejkoland

Bilety do nabycia w kasie przy wejściu do Centrum Kolejkoland w godzinach otwarcia wystawy. Oferujemy bilety normalne, ulgowe i dla grup zorganizowanych. Bilet normalny przysługuje osobom dorosłym, bilet ulgowy - opiekunom oraz dzieciom i młodzieży do lat 18 , bilet grupowy dostępny jest dla grup minimum 10 osobowych. Proponujemy również zakup biletów on-line oraz w postaci kart podarunkowych i karnetów na 5 wejść. Sprzedaż biletów grupowych na warsztaty edukacyjne odbywa się po uprzedniej rezerwacji terminów. Nie pracujemy w niedziele niehandlowe.

Konduktor stacji Kolejkoland - zdjęcie
NORMALNY

22zł

ULGOWY

18zł

GRUPOWY

12zł

Godziny otwarcia stacji kolejowej Kolejkoland - zdjęcie

ŚR-PT

15.00-19.00

SOB-ND H.

11.00-19.00

Możesz odwiedzać nas częściej

Polub naszą stronę i wykup karnet na 5 wejść. Za każdym razem nasi pracownicy z przyjemnością zatroszczą sie o Twoje dobre samopoczucie. Relacje z wydarzeń, ciekawe wiadomości, bieżące informacje znajdziesz w zakładce Kolejkoland News oraz w mediach społecznościowych.

Współpracują z nami

Logo Kolejkoland

Stacja zawiadowcza

Kontaktuj się nami przez media społecznościowe oraz skrzynkę mailową. Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu z pracownikami recepcji Kolejkoland czynnej w godzinach otwarcia centrum. Jeśli chcesz możemy wysyłać Ci bieżące informacje, napisz do nas.

Telefon:

+48 733-970-833

E-mail:

biuro@kolejkoland.pl

Stacja zawiadowcza Kolejkolandu - zdjęcie